Site Map
District
Tripp County Centennial
District
Athletic Information
School Improvement
Winner Middle/High School
Counselor's Corner
MS/HS Staff List
MS/HS Documents
Winner High School History
Teachers Websites
     Admistration MS/HS
         Gerald Witte
         Barb Lee
         Dan Aaker
         Valerie Ewing
     6th Grade
         Larry Aaker
         Robin Curtis
         Bonnie Percy
     Special Education
         Kelly Assman
         Kara Connot
         Kathy Hagen
         Susan Hauf
         Barb Long
     Social Science
         Kris Brockhoft
         Lindsey Foster
         Jayd Schuyler
         Roger Wonnenberg
     Math
         Karyl Clay
         Jonathan Hanson
         James Massa
         Sam Olson
     Computers/Technology
         Brett Gardner
     Librarian/E-Mentor
         Judy Duffy
     Language Arts
         Cyndy DeMers
         Diane Durrin
         Rona Volmer
     MS/HS Tech Ed
         Mark Gronlund
     Physical Education
         Kevin Keiser
     MS Reading
         Carolyn Karlin-Storms
     Science
         Randy Kludt
         Trent Olson
         Michelle Storms
     HS Agriculture
         Wyatt De Jong
     Staff
         Melanie Bachmann
         Vicki Covey
         Mona LaCompte
         DeAnne Felix
Winner Elementary
Teachers Websites
     Elementary Administration
         Brian Naasz
         Barbara Leeds
     Pre School
         Anna Nesseth
         Deb Hannett
         Toni Donovan
     Begindergarten
         Tammy Sund
         Emily Tideman
         Lorna Phillips
     Kindergarten
         Linda Bergjord
         Monica Larson
         Shawn Soles
     1st Grade
         Jaime Keiser
         Nicole Vogt
         Jolene Vavra
     2nd Grade
         Michelle Larson
         Amy Kartak
         Shelley Sharp
     3rd Grade
         Linda Bertelsen
         Marcia Bertram
     4th Grade
         Casey Weber
         Matt Chambers
     5th Grade
         Johnyne Horstman
         Crystal Sinkler
         Jamie Schomp
     Reading Recovery
         Ashley Duffy
         Liane Christensen
     Special Education
         SPED Teacher
             Joyce Massa
             Mary Hosford
         SPED Aide
             Rena Nagel
             Stacy Norrid
             Rebecca Sitting Bear
         Speech
             Lori Kingsbury
             Skyler Duffy
         Title I
             Ruby Garner
     Physical Education
         Joann Streifel
     Music
         Vocal Music
         Instrumental Music
     Elem Counselor
         Diane Kludt
     Curriculum
         Kim DeMers
     Elementary Aide
         Sylvia Bear
         Sheri Bolander
         Ann English
         LeeAnn Fischer
         Kara Gregg
         Maria Laurent
         Laurie Osborn
         Jenna Phillips
         Pat Rehak
School Board
Links
Staff Directory
DDN Campus Portal
News
Calendar
Out of School Time (OST)
Lunchtime Solutions
Employment Opportunities
Maps
Staff Directory